Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

KEÇİBOYNUZUNDAN GELEN ARILAR 1

2022 YILI KEÇİBOYNUZU 

Hepinizin bildiği gibi bu yıl arılarımızı keçiboynuzu balı için Gebiz Hacıosmanlar bölgesine koymuştuk. F482CCA2 6921 4323 9852 AA42A7904CE0 Arıcılık Bu süreçte arılarımız çok fazla saldırgan olduğu için hiç bir şekilde müdahale yapamadık. İnanılmaz bir şekilde saldırgan olan arılar resmen düşman görmüşçesine bize saldırdı. Arıcılık

Arılar Keçiboynuzu sonbahar döneminde yani kışa girmeden hemen önce zengin polen ve nektar kaynağı ile arılar için muhteşem bir kaynak.

Keçiboynuzunda arı çalışıyor.
Keçiboynuzu çiçeğinde arı çalışıyor.

Keçiboynuzu çiçeğinin olduğu bölgeye gelen arılar bol bol yavru atar ve sonuç olarak koloninin kışa girmeden genç bir nüfusla girmesini sağlar.

KEÇİBOYNUZUNDAN GELEN ARILAR

Bu bölgede arılarımızı rahat bir şekilde kontrol edemedik. Hatta hiç bakmadık desek yeridir. Arıcılık Yağma benzeri davranıştan dolayı zayıf kovanlarımızın söndüğünü düşündük ama korktuğumuz başımıza gelmedi.

Arılarımızı yeni yerleri olan püren ormanına acilen getirdik. Pürende tıpkı keçiboynuzu gibi sonbahar döneminde zengin bir polen ve nektar kaynağı.

Püren çiçeğinde arı.
Püren ve arı

Burada kovanları kontrol amacıyla açtığımızda muhteşem bir olayla karşılaştık. Kovanlarımız balla dolmuştu. Keçiboynuzu balı ile. Yaklaşık 80 çıta ballı petek aldık. Saldırgan olmalarının sebebi de buymuş. Arı çok bala çalıştığı için yavruyu fazla atmış ve saldırganlaşmış.

KEÇİBOYNUZUNDAN GELEN ARILAR

İlginizi çekebilecek diğer yazılar.

Oğul Arı Nedir ?

Gerçek Bal Nasıl Anlaşılır ?

Arıcılık Temel Bilgiler 1

Arıcılık Malzemeleri

Leave a Comment