Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Arılar Ne Kadar Hızlı Uçabilir

Arılar ne kadar hızlı uçabilir ?

🐝 Arılar ne kadar hızlı uçabilir ? Daha önce bir arı tarafından kovalandıysanız veya bunun olma olasılığından endişe ediyorsanız, arıların ne kadar hızlı uçabileceğini merak ediyor olabilirsiniz.  Sonunda onu geçebileceğinizden emin olmak isteyeceksiniz.

arılar ne kadar hızlı uçabilir

Bir arıyı geçebilir misin?

🐝Arılar genellikle insanları avlamazlar, ancak kovanları için bir tehdit oluşturmanızdan korkarlarsa olabilir.  Ancak, Afrikalaşmış bal arısı gibi oldukça agresif olan ve insanları çeyrek km uzağa kadar kovalayan bazı arılar var!

🐝Peki arılar ne kadar hızlı uçabilir ve biri sizi kovalarsa onu geçme şansınız olacak mı? Bir arı kovanı yeni terk ettiğinde ve yiyecek ararken, 32 km/s hıza ulaşabilir.  Nektar ve polen toplandığında, en yüksek hızının saatte 20 km civarında olması daha olasıdır.

arı uçuşu

Bir arı sizi kovalıyorsa ne yapmalısınız?

🐝 Sizi kovalayan bir arı veya arı sürüsü çok korkutucu olabilir.  Kızgın arılar, birkaç kez başlarını veya yüzlerini çarparak insanları uyarma eğilimindedir.  Yavaşça uzaklaşmazsanız ve arılar sizin bir tehdit oluşturduğunuzu düşünürlerse saldırabilirler.  Kızgın bir arıyla karşılaştığınızda yapabileceğiniz en kötü şey onu yumruklamaya çalışmak ya da elleriniz havada çığlık atarak etrafta koşuşturmak.  Bu sarsıntılı hareketler arı tarafından bir saldırı olarak yorumlanabilir ve arıyı daha defansif hale getirecektir.

Yavaşça geri gidin, ancak arılar size gelmeye devam ederse, geri dönüp olabildiğince hızlı koşmak en iyisidir.  Düz bir çizgide yürüyün ve başınızı ve yüzünüzü örtecek bir eşarp veya hatta gömleğiniz gibi bir şey varsa, yapın.  Arılar önce kafayı ve yüzü hedef alır.

arıcılık

🐝 Bir arı tarafından saldırıya uğrarsanız, onu öldürebileceğinizi ve tehlikenin sona erdiğini varsayabilirsiniz.  Ne yazık ki, bir arıyı öldürmek muhtemelen işleri daha da kötüleştirecektir.  Ölmekte olan bir arı, sözde “alarm feromonunu” serbest bırakır.  Bu feromon yakındaki diğer arıları tehlikeye karşı uyarır ve güç toplayarak kovanlarını korumak için yola çıkarlar.

Muhtemelen karakterlerin arı sürüsü tarafından sokulmaktan kaçınmak için suya atladığı çizgi filmler görmüşsünüzdür.  Bu kötü bir fikir çünkü arılar suyun üzerinde uçup sizin tekrar yüzeye çıkmanızı bekleyecekler.  Yapılacak en iyi şey, bir an önce sığınak aramaktır.  İster bina ister araba olsun, içeri girmeye çalışın.  Karanlık bir odaya girip kapıda küçük bir çatlak bırakmak en iyisidir.  İçeri girmeyi başaran herhangi bir arı daha sonra ışığa geri dönmeye çalışacak.

arıcılık

Eğer sokulduysanız ne yapmalısınız?

🐝 Sokulursanız, iğneyi mümkün olan en kısa sürede çıkarmanız önemlidir.  Küçükken size söylenenin aksine, iğneyi kazımak için kredi kartı gibi sert, düz bir alet veya bir bıçağın arkası olana kadar beklemeniz gerekmez.  Aslında, iğneyi mümkün olan en kısa sürede çıkarmak en iyisidir, çünkü cildinizde ne kadar uzun süre kalırsa, vücudunuza o kadar fazla zehir salınır.

Çoğu insan için arı sokması hafif bir tahrişten başka bir şey değildir.  Ancak arı sokmasına alerjiniz varsa acil tedavi görmeniz gerekir.  Birkaç arı tarafından sokulmuş olsanız bile, mümkün olan en kısa sürede yardım almalısınız.

arı saldırısı

Özet

🐝Arılar boyutlarına göre inanılmaz derecede hızlı uçabilirler.  Topladıktan sonra nektar ve polenle yüklü olanlar tipik olarak saatte 12 mile kadar hızlara ulaşabilirler, ancak yem için dışarı uçan arılar saatte 20 km kadar uçabilirler.

Arıların çoğu nazik yaratıklardır ve yalnızca kendilerini tehdit altında hissettiklerinde saldırırlar.  Bununla birlikte, Afrikalaştırılmış bal arısı agresif bir arıdır ve hızlı bir şekilde saldırır.  Bu arı türünün çeyrek km kadar avlandığı bilinmektedir.

Bir arı sürüsü tarafından kovalanıyorsanız, yapabileceğiniz en iyi şey mümkün olduğunca hızlı bir şekilde düz bir çizgide koşmak ve mümkün olan en kısa sürede siper almaktır.  Birden fazla kez sokulduysanız, derhal tıbbi yardım alın.

 

🐝  İlginizi çekebilecek konularımız 🐝

Gerçek Bal Nasıl Anlaşılır ?

Bal Sağımı Nasıl Yapılır

Arılar Nasıl Bal Yapar ? Arılar Ne Kadar Hızlı Uçabilir

Kovan Kontrolü  Arıcılık Para Kazandırır Mı ? 2022 | Arı Antenleri | Arılar Mayın Arıyor

Arı Saldırısı – Arılar Neden Saldırır  Arıcılık ve Ruh Sağlığı

Arı Dansı – Arıların Yön Tarifi  Yer Çekimsiz Ortamda Bal Arıları

Yaz Aylarında Koloni Bakımı  Arıcılık Temel Bilgiler 1

Salgı Balı Arı Sütü  Apilarnil   Arı Zehiri  Polen  Bal Mumu  Bal

Arı Kuşları İle Mücadele Kraliçe Arı  Çiçek Balı Arı Alerjisi  ARICILIK MALZEMELERİ

Propolis  Arı Sokması  Kovan Çeşitleri  Arıcılık ve Arıcılığın Tarihçesi  Arıcılığa yeni mi başladınız?

Arıcılık Sözlüğü – Terimler ARI HASTALIKLARI Toros Arıcılık 

 

Leave a Comment