Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Arıcılık Para Kazandırır Mı ? 2022

Arıcılık Para Kazandırır Mı ?

🐝 Arıcılık Para Kazandırır Mı ? Arılar dünya üzerindeki en ilginç özelliklere sahip hayvanlardan bir tanesidir. İnsanlar arıcılık yaparak , dünya üzerinde bulunan sayısız böcek türü arasından , sadece arılardan gıda elde ederler.

🐝 Her ne kadar arı görünce korksak da arılar son derece faydalı canlılardır. Arılar tam bir gelir kapısıdır. Arı besleyerek bu gelir kapısını aralayabilirsiniz. Eskisi kadar popüler değildir ama arı malzemeleri kullanarak hala çok büyük gelirler elde etmek mümkündür. Arı malzemesi ise kolayca ulaşılabilecek malzemelerdir. Çünkü arı ürünleri çok değerlidir.

toros arıcılık beekeeping

🐝 Arıcılık , herkesin yapabileceği bir meslek değildir. Öncelikle bu işin inceliklerini öğrenmeniz gerekmektedir. Arılar ile ilgili yeterli bilgileri toplamalı ve arıcılık ile ilgili tüm detaylara hakim olmalısınız.

Çoğu meslekte olduğu gibi , Arıcılık’da da Çıraklık , Kalfalık , Ustalık gibi kademeler/seviyeler bulunmaktadır.

Bu konuya cevap alabilmeniz için , bu meslek/hobi hakkında yeterli bilgiye sahip olmanız gerekmektedir. Güvenilir kaynaklardan Arılar ve Arı Ürünleri ile ilgili bilgiler edinmelisiniz. Dilerseniz tecrübeli arıcılara danışarak da kendinizi geliştirebilirsiniz.

Arıcılık Para Kazandırır Mı ?

🐝 Arıcılık’dan Para Kazanmak

🐝Ülkemizde pek çok bölgede Arı besiciliği yapılmaktadır. Akseki, Ordu, Artvin, Kars, Hakkari, Manisa, İzmir, Erzurum gibi yörelerde yıllardan bu yana babadan oğula geçerek adeta bir gelenek haline gelmiştir. Ülkemiz iklim koşulları sayesinde pek çok bölgesinde bu meslek yapılabilmektedir.

🐝Arıcılıktan gelir sağlamak düşünüldüğü kadar kolay değildir. Yoğun bir uğraş ve emeğin sonucunda para kazanmaya başlayabilirsiniz.

🐝1-2 sene boyunca Arıları iyi tanımanız , temel bilgileri kavramanız gerekmektedir. Bu duruma bir nevi staj dönemi diyebiliriz.. Bu dönem sonrasında arıcılıktan güzel gelirler elde  edebilirsiniz.

🐝Arıcılıktan  gelir elde etmek isteyenler , arıcılıkta sabit bir gelir bulunmadığını unutmamalıdırlar. Sezondaki hava durumu, polen durumu ve nektar akımı süresi çok önemli bir etkendir. Bu gibi sebeplerden dolayı, kazancınız her sezon farklılık gösterebilir.

 

🐝  İlginizi çekebilecek konularımız 🐝

Gerçek Bal Nasıl Anlaşılır ?

Bal Sağımı Nasıl Yapılır

Arılar Nasıl Bal Yapar ? Arılar Ne Kadar Hızlı Uçabilir

Kovan Kontrolü  Arıcılık Para Kazandırır Mı ? 2022 | Arı Antenleri | Arılar Mayın Arıyor

Arı Saldırısı – Arılar Neden Saldırır  Arıcılık ve Ruh Sağlığı

Arı Dansı – Arıların Yön Tarifi  Yer Çekimsiz Ortamda Bal Arıları

Yaz Aylarında Koloni Bakımı  Arıcılık Temel Bilgiler 1

Salgı Balı Arı Sütü  Apilarnil   Arı Zehiri  Polen  Bal Mumu  Bal

Arı Kuşları İle Mücadele Kraliçe Arı  Çiçek Balı Arı Alerjisi  ARICILIK MALZEMELERİ

Propolis  Arı Sokması  Kovan Çeşitleri  Arıcılık ve Arıcılığın Tarihçesi  Arıcılığa yeni mi başladınız?

Arıcılık Sözlüğü – Terimler ARI HASTALIKLARI Toros Arıcılık 

 

 

Leave a Comment