Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Arı Ekmeği – Perga

Arı Ekmeği – Perga

Arı Ekmeği (Perga)

Arı ürünleri arasında Perga ( arı ekmeği ) çok özel bir yere sahiptir. Türkiye’de arı ekmeği olarak adlandırılan bu çok zengin besin kaynağı yurtdışında “ perga ” olarak bilinmektedir.


Zihinsel yorgunluğu ve dikkat eksikliği bozukluğunu azaltır. İçerdiği yüksek B vitamini ve diğer vitaminler sayesinde vücudu desteklemektedir.

Başta kanser olmak üzere birçok hastalığa karşı bağışıklık sistemini güçlendirir. Vücudun hastalıklara karşı direncini önemli ölçüde artırır. Vücut yorgunluğunu azaltıcı etkisiyle enerji sağlar, vücudun performansını arttırır, zinde kalmanızı sağlar ve yaşlanmayı geciktirir. Perga Prostat hastalığı olan erkeklerin tedavisinde çok faydalıdır. Bağırsak ve mide rahatsızlıklarının giderilmesine yardımcı olur. Kardiyovasküler tıkanıklıkları önleyen bir madde olan rutenyum içerdiğinden kılcal damarların duvarlarını güçlendirir ve insan vücudunu bu hastalıklardan korur.

İçeriğindeki eşsiz ve bol miktarda faydalı bakteri ve kalıntılar sayesinde sıradan polenden çok daha değerli ve faydalıdır. Arılar tarafından özel olarak fermente edilmiş polendir. Arı Ekmeği, arı balı/nektarı (%25) ve polenin (%70) enzimatik reaksiyonuyla üretilen fermente edilmiş bir polendir.
Perga , polendeki tüm mineralleri ve değerli besinleri içermekle kalmaz. Aynı zamanda polenden en az üç kat daha fazla biyoaktif özelliğe sahip bulunmaktadır.. Bunun temel nedeni, polenden farklı olarak perga nın özel arı enzimleri ile fermente edilmesi ve içindeki minerallerin faydalı hale gelmesidir. Arı ekmeği ortalama olarak %20-22 protein, %24-35 karbonhidrat, %1.6 lipid, %2.43 mineral, %3.5 laktik asit, %35 şeker ve %1.6 yağ içeriğine sahiptir.

🐝  İlginizi çekebilecek konularımız 🐝

Gerçek Bal Nasıl Anlaşılır ?

Bal Sağımı Nasıl Yapılır

Arılar Nasıl Bal Yapar ? Arılar Ne Kadar Hızlı Uçabilir

Kovan Kontrolü  Arıcılık Para Kazandırır Mı ? 2022 | Arı Antenleri | Arılar Mayın Arıyor

Arı Saldırısı – Arılar Neden Saldırır  Arıcılık ve Ruh Sağlığı

Arı Dansı – Arıların Yön Tarifi  Yer Çekimsiz Ortamda Bal Arıları

Yaz Aylarında Koloni Bakımı  Arıcılık Temel Bilgiler 1

Salgı Balı Arı Sütü  Apilarnil   Arı Zehiri  Polen  Bal Mumu  Bal

Arı Kuşları İle Mücadele Kraliçe Arı  Çiçek Balı Arı Alerjisi  ARICILIK MALZEMELERİ

Propolis  Arı Sokması  Kovan Çeşitleri  Arıcılık ve Arıcılığın Tarihçesi  Arıcılığa yeni mi başladınız?

Arıcılık Sözlüğü – Terimler ARI HASTALIKLARI Toros Arıcılık 

 

Leave a Comment