Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Apilarnil

apilarnil

Apilarnil biyolojik olarak aktif arı ürünlerinden biridir. Drone kuluçka tarağı gözleri kapanmadan önce 3.7 günlük bir larvadır, homojen sütlü boza kıvamında, sarı-gri renkte ve acı bir tada sahiptir.
Apilarnilin ortalama %25-35 kuru madde, %9-12 protein, %6-10 karbonhidrat, %5-8 lipid, %2 kül ve %3 tanımlanamayan madde içerdiği bildirilmektedir. Arı larvası protein ve dolayısıyla amino asitler açısından zengindir. İçerdiği vitaminler (A, B1, B6, Kolin) ve mineraller (Ca, P, Na, Zn, Mn, Fe, Cu ve K) bal arılarının beslediği polen kaynaklarının çeşitliliği ve zenginliği kaliteyi arttırır. Apilarnil’in ürettiği gıdalardan.  yüksek düzeyde antioksidan özelliklere sahiptir.

Bu özellik, yapısındaki zengin polifenollerden kaynaklanmaktadır. Ayrıca erkek cinsiyete özgü hormonlarda, özellikle testosteronda yüksek olduğu ve erkek cinsiyet özelliklerini geliştiren androjenik bir etkiye sahip olduğu bulunmuştur.
Apilarnil sağlıklı kişilerde, iştahsızlıkta, protein eksikliğinde, aşırı fiziksel ve zihinsel yorgunlukta, prematüre bebeklerin gelişiminde, okul öncesi çocukların zeka ve motor kaslarının gelişmesinde, depresyonda, sinir sistemi hastalıklarında, Alzheimer hastalığının tedavisinde, kemik gelişim problemlerinde, iskelet sistemi hastalıkları, endokrin bezleri hastalıklarında, hipofiz ve adrenal yetmezliklerde, adet öncesi ağrılarda ve kimyasal yapısına göre saf ya da liyofilize yapıda, tıp, gıda ve kozmetik alanında kullanılmaktadır.

 

🐝  İlginizi çekebilecek konularımız 🐝

Gerçek Bal Nasıl Anlaşılır ?

Bal Sağımı Nasıl Yapılır

Arılar Nasıl Bal Yapar ? Arılar Ne Kadar Hızlı Uçabilir

Kovan Kontrolü  Arıcılık Para Kazandırır Mı ? 2022 | Arı Antenleri | Arılar Mayın Arıyor

Arı Saldırısı – Arılar Neden Saldırır  Arıcılık ve Ruh Sağlığı

Arı Dansı – Arıların Yön Tarifi  Yer Çekimsiz Ortamda Bal Arıları

Yaz Aylarında Koloni Bakımı  Arıcılık Temel Bilgiler 1

Salgı Balı Arı Sütü  Apilarnil   Arı Zehiri  Polen  Bal Mumu  Bal

Arı Kuşları İle Mücadele Kraliçe Arı  Çiçek Balı Arı Alerjisi  ARICILIK MALZEMELERİ

Propolis  Arı Sokması  Kovan Çeşitleri  Arıcılık ve Arıcılığın Tarihçesi  Arıcılığa yeni mi başladınız?

Arıcılık Sözlüğü – Terimler ARI HASTALIKLARI Toros Arıcılık 

 

Leave a Comment